• Завантаження погоди...
1  клас пожежної небезпеки
< Попередня новина


Словечанські лісівники пропонують новорічні ялинки до свят

В грудні традиційно починається підготовка до свят і, звісно ж, вибір головного новорічного символу  - ялинки. Тому  кожен заздалегідь починає задумуватись, який атрибут новорічного свята краще  вибрати. Як відомо, натуральна ялинка володіє багатьма корисними властивостями для людського організму. Запах свіжої хвої позитивно впливає на нервову систему, ароматичні сполуки стимулюють вироблення  в організмі «гормонів радості». А ще ялинки приваблюють тим, що вони справжні і завжди неповторні. Натуральна ялинка нагадує про дитинство, даруючи таке ж неповторне відчуття свята.
Із наближенням новорічно-різдвяних свят в ДП «Словечанський лісгосп»  розпочинається реалізація новорічних ялинок. Придбати ялинки можна буде на території  лісгоспу за адресою с. Словечно, вул. Лісова 13 та по всіх лісництвах підприємства вже найближчим часом.
Щодо цін на зелені красуні, то у 2021 вони становлять:
ялинка при висоті до 1 метра – 70 грн.,
від 1,1 до 1,5 метра – 80 грн.;
від 1,6 до 2 метра – 90 грн.;
від 2,1 до 2,5 метра – 100 грн.;
від 2,6 до 3 метра – 150 грн.
Такі ялинки заготовлюються спеціально на відведених для цього площах в лісництвах. Ялинки повинні бути обов’язково промарковані самоклеєними етикетками зі штрих-кодом.
Також із наближенням новорічних свят зростає ймовірність самовільних рубок шпилькових насаджень. Осіб, які займаються такими діями, чекає  адміністративна відповідальність, а саме:
-  у лісах експлуатаційного значення за одне, самовільно зрубане дерево шпилькових насаджень діаметром 10 см, порушник несе матеріальну відповідальність у сумі 544,86 грн. та адміністративну в розмірі від 510 до 1020 грн. (Кодекс про адміністративне порушення ст.65).
У лісгоспі розроблений комплексний план спеціальних заходів з охорони шпилькових насаджень, який передбачає рейдові перевірки на дорогах, ринках та в інших місцях щодо виявлення фактів незаконних порубок дерев та притягнення винних осіб до матеріальної відповідальності.
Тож давайте зустрінемо Новий рік та Різдвяні свята у веселому, гарному настрої, не завдаючи шкоди природі та сімейному бюджету.