• Завантаження погоди...
1  клас пожежної небезпеки
< Попередня новина


Турбота про лісових мешканців взимку - важлива робота для лісівників

Для лісових мешканців настання холодної пори року та утворення снігового покриву є одним із справжніх випробувань, яке зменшує можливість повноцінно і регулярно харчуватися, як зазвичай. Підгодівля диких тварин взимку відіграє важливу роль у збереженні їх популяцій, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах.
Для лісівників ДП «Словечанський лісгосп» підгодівля диких тварин у зимовий період є відповідальною справою. Харчову базу для підгодівлі лісових мешканців лісівники готують  влітку та восени. Протягом 2021 року у лісгоспі заготовлено:  5,4 тонни сіна; 10 600 штук харчових  віників з гілок листяних порід дерев; закуплено 375 штук солі «Лизунець»; 13,5 тонн кукурудзи;  12,2 тонни вівса фуражного тощо. Все це періодично викладається на спеціально облаштованих харчових майданчиках. Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно.  
На  в'їзді  в  мисливські  угіддя встановлено  межові  знаки "Мисливські угіддя", а  також  проводиться  профілактична  робота  з  охорони та відновлення  мисливської  фауни. А для того, аби  убезпечити  лісових мешканців від браконьєрів, єгері  та  лісівники  разом  з  працівниками  правоохоронних  органів  проводять патрулювання  лісових  масивів.
Словечанські лісівники знають, що мисливська фауна завжди потребує особливої уваги та догляду, особливо взимку. Дикі тварини, як і сам ліс, – це багатство усіх нас.