• Завантаження погоди...
2  клас пожежної небезпеки
< Попередня новина


Нинішнього року в Новоград-Волинському лісгоспі посадили 100 гектарів дуба

В цьому році в державному підприємстві «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство»  створили 243 гектари лісових культур. Таким чином на всіх ділянках, де проведено зруби, вже росте молодий ліс.
Найбільше висаджено в Малоцвілянському лісництві – 62 гектари, в основному - сосна. Загалом в підприємстві під сосну відвели 57% площі, 40% - під дуб. Решта – ялина, модрина та вільха.
«В останні роки в лісгоспі практикується створення лісових культур різних схем змішування порід, - роз’яснює головний лісничий Георгій Юзвінський, -  особливо цінним вважаємо змішування в рядах. Такі культури   стійкіші  до хвороб та кліматичних змін. Сподіваємося, що і дорослі насадження будуть більш продуктивні.»
Ще в 2002 році новград-волинські лісівники почали вводити в культури модрину європейську – в Курчицькому лісництві на площі майже 4 гектари висадили цю породу. Час показав, що вона гарно прижилася та дає добрий приріст. Відтоді модрину садять у всіх лісництвах лісгоспу. Відтак, за участтю модрини в підприємстві  створено 817 гектарів лісових культур.
Лісгосп активно долучився до реалізації програми «Діброва» - за останніх 10 років тут створили 1158 га лісових культур дуба звичайного.
Всі насадження створюються з власного садивного матеріалу, частина якого – із закритою кореневою системою.