• Завантаження погоди...
1  клас пожежної небезпеки

Лісорозведення та лісовідновлення

ДП Словечанський лісгоспНапрями роботиЛісорозведення та лісовідновлення
 

Лісокультурне виробництво в 2021 році

 
В 2021 році в ДП «Словечанський лісгосп» заплановано заготовити та переробити  20 тон шишок сосни звичайної, з яких планується отримати 200 кг насіння сосни звичайної для висівання в тимчасових лісових розсадниках та теплицях лісгоспу.
      Весною 2021 року заплановано провести посів на площі 1,88 га в лісових розсадниках  та 0,26 га в теплицях, де заплановано виростити 3,6 млн. сіянців хвойних та листяних порід.
      В поточному році заплановано провести відтворення лісів на площі 470 га, з них: створення лісових культур на площі 290 га, природне поновлення на площі 180 га.
 

Відтворення лісів у 2020 році

 
ДП «Словечанський лісгосп» в 2020 році провів відтворення лісів на площі  - 724 га.  
В т. ч. створено лісових культур на площі – 425 га. 
При цьому висаджено 3 млн. стандартних сіянців. Природне поновлення проведено  на площі 229га.  
Разом з тим створено плантацію новорічних ялинок на площі - 2,0 га. 
Середня   приживлюваність   лісових  культур в 2020 р.  склала  - 90,8% при плановій  - 90%. 
В лісових розсадниках та теплицях  лісгоспом було вирощено  3 млн. 170тис. стандартних сіянців 
В т.ч. сосни  звичайної  - 2940 тис. шт.
                       дуб черещатий  -  196 тис. шт.
                      та інших деревних та чагарникових  - 34тис. шт..
 

Створення лісових культур навесні 2017 року.

 
   Завдяки теплій, ранній весні, цьогорічна  весняна кампанія  в ДП «Словечанський лісгосп» розпочалася  раніше  ніж звичайно.
 
Ще восени минулого року словечанські лісівники провели підготовку грунту  під посадку лісових культур  на площі 220 га.
 
   З настанням перших теплих днів  всі лісництва, а їх в лісгоспі  дев»ять, активно включились  в роботу по відтворення лісів.
 
   Загалом  весною 2017 року в ДП «Словечанський лісгосп» проведено відтворення лісів на площі 659 га, в т.ч. створення лісових культур-419 га, природного поновлення-235 га.
 
  За останні роки в ДП «Словечанський лісгосп» активно  практикується  вирощування садивного лісоматеріалу в теплицях. З цією метою  в кожному лісництві побудовані  добротні теплиці, де  підростають сіянці сосни звичайної., на даний час, це 640 тис.штук.
 
   Крім  того,  посадковий матеріал вирощується і в  тимчасових лісових розсадниках, які займають площу-1,7 га, на такій площі  вирощено 3040 тис шт.. сіянців.
 
   Завдяки цьому  лісгосп повністю  забезпечує себе  посадковим матеріалом, а також, при потребі, має змогу поділитися ним з колегами-лісівниками.
         Вже стало доброю традицією, щовесни проводити в лісгоспі  акцію  «Майбутнє лісу в твоїх руках». Цього року в акції приймали участь школярі-учасники Велідницького шкільного лісництва, лісова охорона лісгоспу  на чолі з директором лісгоспу, депутатом  Житомирської обласної ради Павлушенком Олександром Денисовичем,  були присутні представники місцевих органів влади: голова райдержадміністрації Юрій Дивинський та голова районної Ради Віталій Китиця, Заступник голови районної ради Ірина Михайлевська, чимало керівників установ  та підприємств Овруччини та навіть  сусіднього Коростенського району, також при проведенні акції були присутні священнослужителі  місцевих церков Овруцького району, представники засобів масової інформації, в якості почесного гостя був присутній депутат Верховної Ради  Арешонков  Володимир Юрійович.
DCIM\100MEDIA\DJI_0003.JPG
 

Об'єкти постійної лісонасінєвої бази.

 
На виконання Галузевої програми  розвитку  
лісонасіннєвої справи по ДП «Словечанський  лісгосп»  було  відібрано  дерева сосни звичайної в кількості 5 штук, які знаходяться в кв. 20 виділ 33, 34  Листвинського лісництва.
Ці дерева за своїми параметрами   відповідають вимогам, які ставляться до плюсових дерев.